Pewnie nie jednemu z nas wpadł w oko kiedyś ciekawy obrazek czy wzór, o którym pomyśleliśmy, że fajnie wyglądał by na koszulce. W dzisiejszych czasach wykonanie takiego projektu, jakim będzie własny nadruk na koszulce, nie będzie większym problemem. Wystarczy odpowiedni pomysł, decyzja co i na czym chcemy nadrukować i można brać się do dzieła. Firm, które zajmują się tego typu usługami na rynku jest naprawdę sporo.

Druk cyfrowy

Jedną z popularniejszych metod jakie stosują firmy z tej branży jest druk cyfrowy DTG. W dużym uproszczeniu, technika ta pozwala na nadrukowanie bezpośrednio na materiał wcześniej przetworzonego cyfrowo obrazu. Pozwala to na osiągnięcie najwyższych rozdzielczości nadruków na koszulkach, oraz maksymalne odwzorowanie wybranego zdjęcia czy wzoru. Jest to metoda bardzo popularna ze względu na precyzje wykonanego druku, oraz łatwość jej stosowania. Pozwala ona również na szybkie i hurtowe drukowanie różnego rodzaju obrazów na każdym rodzaju odzieży. Nic dziwnego, że tak wiele firm je oferuje.

Może coś bardziej tradycyjnego

Haftowanie kojarzy nam się z dawnymi czasami, ale to też jedna z metod wykonywania nadruków na koszulkach. Oczywiście w dzisiejszych czasach, nadruki nie są wykonywane ręcznie, zajmują się tym specjalnie do tego przeznaczone maszyny. W odróżnieniu od DTG i druku cyfrowego, tutaj nie osiągniemy aż tak wysokich rozdzielczości, ale nadruki wykonane tą metodą są moim zdaniem dużo trwalsze. Jak widać jedna i druga metoda ma swoje wady i zalety, do nas należy decyzja na co się zdecydujemy.